progresja

Gra progresją sposobem na sukces ?

Jak wiemy sama wiedza bukmacherska nie wystarczy do tego by zarabiać na zakładach bukmacherskich. Potrzebne jest również szczęście, umiejętność trafnego dobierania typów, ale także odpowiednie zarządzanie budżetem. Na czym polega ten ostatni element ? Na niczym innym jak takim dobieraniu stawek by odpowiadały one prawdopodobieństwu trafienia.

Trzeba również przemyśleć jaką stawkę postawimy gdy poprzedni zakład okaże się trafiony lub przegrany. Granie zakładów bukmacherskich bez takiej strategii przyniesie nam rychły upadek i istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nic na tym nie zarobimy, a nawet stracimy sporo pieniędzy.

Popularnym sposobem doboru stawki jest gra tak zwaną progresją. Na czym polega obstawianie zakładów bukmacherskich w oparciu o system progresywny ? Zasada jest niezwykle prosta – wybieramy takie spotkania, których kurs (najczęściej) wynosi powyżej 3.0 (najczęściej jest to remis w spotkaniu) i stawiamy pewną stawkę. Gdy zakład okaże się przegrany w następnym zakładzie podwajamy stawkę, a przy pierwszej wygranej wychodzimy na plus.

Z pozoru wszystko wydaje się bardzo proste i zarobek niemal pewny, jak pokazuje jednak praktyka seria bez trafionego remisu może trwać w nieskończoność, a wysokość stawki bardzo szybko rośnie do niebezpiecznych rozmiarów.

Oczywiście można cały ten system obstawiania zakładów nieco zmodyfikować (podwyższając stawkę przez co wymagany kurs maleje lub odwrotnie podwyższyć kurs przez co stawka na zakład będzie niższa).

Jest to bardzo wiarołomny system, który częściej przynosi stratę niż zysk, gdyż większość grających dodatkowo bardzo losowo wybiera mecze do obstawienia, co jest oczywiście błędem.

Jedynym sposobem na to w jaki można zarobić grając progresją jest trafienie jednej serii zakładów i wycofanie się. Długofalowe używanie progresji nie przyniesie nam niczego dobrego, co można łatwo potwierdzić przeglądając pierwsze lepsze fora internetowe, gdzie ludzie chwalą się swoją przygodą z progresywnym doborem stawek do zakładów bukmacherskich.