pewniak

To jest pewniak !

Dla właściciela punktu bukmacherskiego nie ma nic lepszego niż niedzielny gracz, który każdego weekendu przychodzi i obstawia zakłady bukmacherskie w dobrze znany nam sposób. Najpierw wybiera kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt (!) zakładów, umieszcza je na jednym kuponie i gra za malutką stawkę w nadziei, że w ten oto sposób stanie się milionerem. Jak wygląda jego kupon ? To najczęściej zbieranina tak zwanych „pewniaków”, czyli żelaznych faworytów do zwycięstwa – takich drużyn jak Barcelona, Real, Chelsea, Manchester City i tym podobne.

Oczywiście większość tych drużyn na co dzień wygrywa swoje mecze bez problemów, ale przecież każdy kiedyś się potknie. Wystarczy zajrzeć w pierwsze lepsze statystyki z danego sezonu by zobaczyć, że każda z tych drużyn chociaż kilka razy traciła punkty. Gdy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie zdarzenia na kuponie muszą być trafione by zakład okazał się wygrany, to trafienie tak zwanej taśmy (zakładu składającego się z dziesiątek typów) jest niemożliwe, bo praktycznie zawsze chociaż jeden faworyt zawiedzie.

Dodatkowo kursy oferowane na te drużyny są żałośnie niskie, bo za każdą postawioną złotówkę otrzymujemy co najwyżej 1.1 – 1.2 zł ! Oczywiście dlatego laicy kumulują te zdarzenia ze sobą w tak zwane zakłady AKO (akumulowane) by kurs był pomnożony przez wszystkie zakłady i tym samym większy, ale ciężko jest spotkać kogoś kto taki kupon trafił i wygrał.

Chociaż stawki obstawiane przez niedzielnych graczy nie należą do wysokich, to gracze ci są grupą osób, która w zakładach bukmacherskich przynosi największe zyski. Jak to się mówi „grosz do grosza i będą miliony…” – na tej zasadzie funkcjonują zakłady bukmacherskie i to właśnie na takich graczach, firmy bukmacherskie dorabiają się fortuny.

Dlatego jeśli pragniesz kiedykolwiek, cokolwiek zarobić na zakładach bukmacherskich lepiej szybko porzuć myśl o obstawianiu tak zwanych pewniaków i zacznij szukać typów, obarczonych mniejszym ryzykiem szybkiej utraty kapitału. Wobec dobrego doboru stawki, nawet typy z szansą trafienia w okolicach 10 % mogą być dużo bardziej zyskowne !